Кафедра‎ > ‎Колектив‎ > ‎

Чонка Іван ІвановичЧонка Іван Іванович народився 25 серпня 1957 року в селі Красна Тячівського району Закарпатської області, в сім'ї вчителів.

Після закінчення школи Іван Чонка працював слюсарем на Закарпатському машинобудівному заводі. В 1975 році поступив, а в 1981 році закінчив Тернопільський медичний інститут.

В інституті активно займався художньою самодіяльністю. Організував і був керівником ансамблю народних інструментів «Ехо Карпат», який під його керівництвом став лауреатом Всесоюзного конкурсу народного мистецтва.

Після закінчення медінституту Іван Чонка працював завідуючим опіковим відділенням Хмельницької обласної лікарні.

У 1988 році Іван Чонка пройшов клінічну ординатуру на кафедрі загальної хірургії при Тернопільському медінституті. Після закінчення клін. ординатури працював старшим лаборантом кафедри загальної хірургії. 

В 1996  році захистив кандидатську дисертацію на тему: «Гідроліз та всмоктування вуглеводів на етапах хірургічного лікування хворих на тиротоксичний зоб», після чого став асистентом кафедри загальної хірургії Тернопільського медичного інституту.

В 1999 році отримав звання доцента кафедри хірургії. Хірург вищої категорії.

В 2005 році переведений на кафедру хірургії №1, де й працює по теперішній час

В 2005 році отримав звання «Найкращий винахідник Тернопільської області». Має понад 50 патентів на винахід, які впровадив у клінічну практику. Автор власних способів операцій та хірургічних інструментів.

Наукове коло інтересів – синдром діабетичної ступні та венозні трофічні виразки. Його унікальна методика лікування трофічних виразок розроблена на основі власних винаходів, відома далеко за межами нашої країни і опублікована в газетних статтях Нью-Йорка, Торонто, Риму та Мадриду.

Ім'я Івана Чонки занесено в «Енциклопедію знаменитих людей Тернопільщини”.

Автор монографій «Хірургічні ускладнення цукрового діабету» та «Амбулаторне лікування венозних трофічних виразок».

Член Тернопільського осередку спілки письменників України. Автор книг «Моя формула життя», «Десять заповідей здоровя», «Коли я приїжджаю у Карпати», «Про Боже і людське». 

За книгу «Коли я приїжджаю у Карпати» у 2013 році йому присвоїли звання лауреата конкурсу ім. М. Утриска.

Лауреат Всеукраїнських фестивалів мистецтв «Ліра Гіпократа» та «Пісенний вернісаж», автор багатьох відомих на Україні пісень, зокрема присвячених нелегкій роботі лікарів «Білий цвіт черешні», хірургів - «Серце хірурга», анестезіологів - «Дорога до життя», педіатрів - «На життєвому шляху», медсестер – «Білосніжна королева»; про Карпати – «Коли я приїжджаю у Карпати», «Вітер з полонини», «Едельвейс» та Тернопілля «Цвіт тернового поля», «Тернопіль»; загальнолюдські цінності – «Помолюсь», «На лезі бритви» тощо.

Сповідує гуцульські вікові традиції та карпатські природні фактори у профілактиці та лікуванні хронічних захворювань.