Гудак Петро Степанович

Hudak Petro

Гудак Петро Степанович в1980р.- закінчив з відзнакою Ужгородське музичне училище ім. І.Задора з присвоєнням фаху викладача класу скрипки та артиста оркестру.

Після закінчення в 1989 р. Київського медичного інституту ім.акад. А.А. Богомольця працював нейрохірургом в Київському центрі невідкладної медицини та медицини катастроф під керівництвом екс-міністра охорони здоров’я України, професора Поліщука М.Є.

В 1998р. під керівництвом президента АМН України академіка Цимбалюка В.І. захистив кандидатську дисертацію за темою: "Клініка, діагностика та мікрохірургічне лікування відкритих пошкоджень плечового сплетення". Протягом одинадцяти років Гудак П.С працював нейрохірургом в Ужгородській обласній лікарні та доцентом кафедри післядипломної освіти Ужгородського національного університету.

В2001р.- ознайомлення з досвідом роботи в клініках штатів Веракрус, Пуебла, Мехіко (Мексиканські Сполучені Штати) , 2005р.-в м. Бонн (Німеччина), 2000-2015р.- м. Пейч (Угорщина). В 2005р.- адміністрацією Тернопільської обласної лікарні запрошений для подальшої роботи завідувачем відділення нейрохірургії.

З 2007р. до теперішнього часу –нейрохірург вищої категорії, доцент, завідувач курсу нейрохірургії Тернопільського національного медичного університету ім. І.Я. Горбачевського, голова Асоціації нейрохірургів Тернопільщини.

Протягом останніх 10 років Гудаком П.С. виконано понад двох тисяч нейрохірургічних втручань вищої категорії складності у дорослих та дітей; вперше в Тернополі виконано понад 30 нових операцій на головному і спинному мозку серед яких: кліпування і виключення з кровотоку велетенської мішковидної аневризми супраклиноїдного відділу внутрішньої сонної артерії головного мозку, мікродискектомія при дегенеративних захворюваннях хребта, декомпресія краніо-вертебрального сполучення при аномалії Арнольд-Кіарі-2, видалення пухлин краніо-орбітальної локалізації, рин-ольфакторної та задньої черепної ямки, , корпородез аутокістковим та телескопічним трансплантатами при травмі шийного відділу хребта, аутонейропластика значних(10 і більше сантиметрів) дефектів периферичних нервів, видалення інсульт-гематоми в результаті розрива АВМ у дитини віком 11 днів, внутрімозкових і оболонкових гематом у дітей віком 1 - 2 дні, отриманих в результаті пологової травми та інші.

Пріорітетними напрямками роботи є: нейроонкологія, дегенеративні захворювання хребта, інсульти, нейротравма у дорослих та дітей.

Автор 38 наукових робіт, співавтор посібника з нейрохірургії (2014р.).