Коротка біографічна довідка

Ковальчук Олександр Леонідович – перший проректор Тернопільського національного медичного університету імені І.Я. Горбачевського, професор кафедри хірургії №1 з урологією та малоінвазивною хірургією .

Лікар вищої категорії із спеціальності «Хірургія».

У 1994 р. закінчив Тернопільський державний медичний інститут імені І.Я. Горбачевського за спеціальністю “лікувальна справа”.

З вересня 1994 р. по липень 1997 р. проходив інтернатуру на базі Тернопільської обласної лікарні.

З липня 1997 р. по грудень 1997 р. працював в Тернопільській міській лікарні № 1 на посаді лікаря-хірурга.

З січня 1998 р. по липень 2000 р. працював в Тернопільській центральній районній лікарні на посаді завідувача відділення малоінвазивної хірургії. Одним із перших в Тернополі виконує малоінвазивні операції.

З вересня 1998 р. по травень 2000 р. працював за сумісництвом в Тернопільській державній медичній академії на посаді асистента кафедри сестринської справи.

У 2000 році отримав вчений ступінь кандидата медичних наук (тема дисертації «Можливості відновлення втраченого шкірного покриву в обпечених хворих»).

В травні 2000 р. переведений на посаду асистента кафедри шпитальної хірургії.

З січня 2002 р. працював на посаді доцента кафедри шпитальної хірургії.

У 2003 році присвоєно вчене звання доцента.

З серпня 2000 р. по червень 2013 р. Ковальчук О.Л. працював за сумісництвом завідувачем відділенням малоінвазивної хірургії Тернопільської обласної лікарні.

З липня 2005 р. переведений на посаду доцента кафедри хірургії з урологією, анестезіологією, нейрохірургією та дитячою хірургією Тернопільського державного медичного університету імені І.Я. Горбачевського.

З січня 2007 р. працював на посаді доцента кафедри хірургії, травматології та ортопедії з малоінвазивними ендоскопічними технологіями та хірургічними дисциплінами факультету післядипломної освіти медичного університету.

З січня 2008 р. переведений на посаду доцента кафедри хірургії з урологією, анестезіологією та малоінвазивними технологіями медичного університету.

З грудня 2010 р. Ковальчук О.Л. – завідувач кафедри ендоскопії з малоінвазивною хірургією, урологією та травматологією ФПО медичного університету.

З 2011 року доктор медичних наук, професор (тема дисертації «Лапароскопічна хірургія жовчнокам'яної хвороби у хворих на хронічні гепатити і цироз печінки»).

З червня 2013 р. Ковальчук О.Л. призначений на посаду першого заступника головного лікаря Комунального закладу Тернопільської обласної ради «Тернопільська університетська лікарня».

З червня 2013 р. Ковальчук О.Л. – завідувач кафедри загальної та малоінвазивної хірургії ДВНЗ «Тернопільський державний медичний університет імені І.Я.Горбачевського МОЗ України» за сумісництвом.

З жовтня 2014 р. по даний час Перший проректор з науково-педагогічної роботи ДВНЗ «Тернопільський державний медичний університет імені І.Я.Горбачевського МОЗ України» та професор кафедри хірургії №1 з урологією та малоінвазивною хірургією імені професора Л. Я. Ковальчука з погодинною оплатою праці.

Неодноразово підвищував свою кваліфікацію в провідних клініках України та Європи, а саме у Києві в інституті клінічної та експериментальної хірургії; у Варшаві, в центрі онкології імені Марії Склодовської-Кюрі, в Французькій лапароскопічній школі при центрі фірми Тайко, у профільних європейських клініках Мюнхена, Відня, Праги, Варшави, Будапешту.

Автор 125 публікацій, з них 106 наукового, 19 навчально-методичного характеру. Співавтор 4 підручників, 3 посібників, 4 монографій, 10 патентів.

Є співавтором першої монографії з ендохірургії в Україні “Лапароскопічна хірургія жовчних шляхів”, мультимедійного компакт-диску: “Лапароскопічна хірургія”, монографії «Лапароскопічна хірургія жовчнокам’яної хвороби у хворих на хронічні гепатити і цироз печінки».

Учасник численних конференцій, симпозіумів, з’їздів в Україні, Росії, Польщі, Чехії, Франції, Америці, Китаї.

Член асоціації ендоскопічних хірургів Європи та України.

Отримав відзнаку конкурсу "Людина року 2007".