Беденюк Анатолій Дмитрович

Беденюк Анатолій Дмитрович

Доктор медичних наук, професор,

завідувач кафедри хірургії №1 з урологією,

малоінвазивною хірургією та нейрохірургією імені Л.Я. Ковальчука

ДВНЗ «Тернопільський державний медичний університет ім. І.Я. Горбачевського МОЗ України»

Беденюк Анатолій Дмитрович народився 18 березня 1959 року в с. Ветли Любешівського району Волинської області. В 1978 році закінчив Ківерцівське медичне училище. З 1978 по 1980 роки проходив службу в лавах Радянської Армії. З 1980 по 1987 роки навчався в Тернопільському державному медичному інституті.

Після закінчення в 1987 році ТДМІ поступив у клінічну ординатуру на базі кафедри шпитальної хірургії, котру закінчив у 1989 році. Після навчання в клінічній ординатурі працював молодшим науковим співробітником кафедри шпитальної хірургії ТДМІ . В липні 1990 року переведений на посаду асистента цієї кафедри. В 1991 р. захистив кандидатську дисертацію за спеціальністю «Хірургія» на тему «Регионарный гастродуоденальный кровоток и хирургическое лечение рецидивных ушитых прободных язв» при Московському медико-стоматологічному інституті ім. Н. А. Семашко.

З січня 1994 року працював доцентом кафедри шпитальної хірургії. В 2005 році присвоєно вчене звання доцента. З липня 2005 року – доцент кафедри хірургії з урологією, анестезіологією, нейрохірургією та дитячою хірургією, а з вересня 2010 року – доцент кафедри хірургії з урологією та анестезіологією №1.

З 1997 по 2005 рік - заступник декана медичного факультету, з 2005 року по 2006 рік займав посаду декана медичного факультету. З грудня 2009 по вересень 2010 року працював на посаді проректора з науково-педагогічної та лікувальної роботи.

В 2010 р. захистив докторську дисертацію за спеціальністю «Хірургія» на тему «Профілактика та лікування ускладнень операцій з приводу виразкової хвороби шлунка і дванадцятипалої кишки». 28 грудня 2010 року обраний за конкурсом на посаду завідувача кафедри хірургії № 1. З червня 2014 року- повторно обраний за конкурсом на посаду завідувача кафедри хірургії №1 з урологією.

17 травня 2012 року присвоєно вчене звання професора кафедри хірургії.

Основними напрямками наукових розробок є оптимізація методів хірургічного лікування хворих з гастродуоденальними виразками, фотомодифіковані інфузійно-трансфузійні середовища та сорбети в детоксикаційній терапії, вивчення ендогенної інтоксикації та її впливу на гомеостаз у хворих з гнійно- запальними захворюваннями черевної і грудної порожнин, розробка диференційованих методів терапії і профілактики остеопорозу в хірургічних хворих.

Має 210 наукових публікацій, 41 патент на винахід, співавтор 2 підручників ( «Шпитальна хірургія», 1999 рік, «Хірургія», 2010 рік), «Атласу хірургічних операцій і маніпуляцій» (Розділ „Хірургічна гастроентерологія і ендокринологія”), навчальних посібників «Невідкладна хірургія» ( Розділ „Кісти підшлункової залози), «Клінічна хірургія» ( Розділи „Синдром портальної гіпертензії”, „Кісти підшлункової залози”), 3 монографій.

У 2001 році нагороджений знаком Міністерства науки і освіти України «Відмінник освіти України».

У 2010 році відзначений подякою міністра охорони здоров’я України «За вагомі досягнення у професійній діяльності та багаторічну сумлінну працю».

В 2015 році був нагороджений Відзнакою Тернопільської міської ради за особистий внесок в розвиток науки, економіки, виробництва, культури та мистецтва, за впровадження передових технологій у сферах людської життєдіяльності, активну благодійну та громадську діяльність.

В 2016 році підтвердив вищу атестаційну категорію за спеціальністю «Хірургія». Будучи лікарем-хірургом в ОЦМЕД, здійснює консультативно-лікувальні виїзди, під час яких виконує операційні втручання за ургентними показаннями.